Jak większość ludzi we wczesno średnik wieku, czyli 40+ rozpoczynamy wędrówkę, do rzeczy, które albo budzą we mnie wspomnienia młodych lat, albo takich na które nie miałem czasu w młodości....
Tak więc, zakupiłem komputer z lat dzieciństwa - Atari 65xe, oraz wyremontowałem magnetofon ZK-140. Do tego uwielbiam kanał pana Adama Śmiałka, który wspaniały i wyczerpujący sposób opowiada o sprzętach z tamtych lat...
Na tyle spodobało mi się ożywianie starych sprzętów, że zrobiłem z tego nowe hobby :)
Chciałem tutaj pochwalić się swoimi poczynaniami w zakresie remontu, niektórych sprzętów i historii ich naprawy. Mam nadzieje że będzie co oglądać i czytać.
Na koniec zaznaczę, że nie jestem specjalistą w zakresie elektroniki i mechaniki. Większość tego co robię podpatrzyłem u innych, zazwyczaj na YT, resztę doczytałem. Wiem ile kosztuje czasu i prób dojście do zrozumienia niektórych zagadnień, co za tym idzie, nie tylko postaram chwalić się zdjęciami, ale także w miarę możliwości opisać co zrozumiałem i zrobiłem. Mam nadzieje, że w ten sposób pomogę komuś kto będzie chciał robić podobne rzeczy i oszczędzi w ten sposób czas i nerwy.
Nie wyzbędę się błędów i bzdur, ponieważ uczę się sam jako amator. Zatem proszę o konstruktywne rady. Postaram się poprawiać opisy w miarę możliwości i zdobywania kolejnych stopni wtajemniczenia.
Miłego czytania. Radomir.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz